Пільги та субсидії
З 1 грудня 2022 призначення субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснюють виключно органи Пенсійного фонду України.
Як отримати субсидію та пільги?
• через мобільний застосунок Пенсійного фонду;
• через веб-портал Пенсійного фонду;
• через портал Дія;
• через сайт МіністерствасоціальноїполітикиУкраїни;
• надіслати документи органам Пенсійного фонду поштою;
• звернутись до уповноважених осіб територіальної громади;
• звернутись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Житлова субсидія – це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, це допомога, яка залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства: маєш низький дохід – можеш отримувати житлову субсидію.
Умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
Наголошуємо, що житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці (на дату надання інформації) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох років, і загальна сума якої (на день звернення за призначенням житлової субсидії) перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).
Якщо документально підтверджено сплату заборгованості або укладено договір про її реструктуризацію, або споживач оскаржив заборгованість в судовому порядку (є ухвала про відкриття провадження у справі) житлова субсидія призначається протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі підтвердження відсутності заборгованості після спливу двомісячного терміну з початку опалювального (неопалювального) сезону – з місяця, що настає за тим, у якому до органу Пенсійного фонду України надійшло документальне підтвердження таких дій.
Пільга – встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Наприклад, це ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, діти війни, багатодітні сім’ї та ін.
При цьому пільга на оплату житлово-комунальних послуг (залежно від категорії отримувачів) може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Механізм реалізації права на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначається Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.
Є кілька причин, які можуть стати підставою для того, аби надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг було припинено.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі”, надання пільг може припинятися:
- у разі смерті пільговика, втрати права на пільгу або коли пільговику призначено житлову субсидію – з місяця, що настає за місяцем настання зазначеної події;
- за заявою пільговика – з місяця, що настає за місяцем її подання.
Важливо! За наявності одночасно права на субсидію і на пільгу надається один з видів допомоги.
Середньомісячний розмір плати одним домогосподарством
- Середньомісячний розмір плати 1 домогосподарством за 2023 рік
- Середньомісячний розмір плати 1 домогосподарством за 2022 рік
- Середньомісячний розмір плати 1 домогосподарством за 2021 рік
- Середньомісячний розмір плати 1 домогосподарством за 2020 рік
- Середньомісячний розмір плати 1 домогосподарством за 2019 рік